Zdrowa żywność i co?

Dowiedziono z cała pewnością, że niewłaściwy model jedzenia, czyli nasza dieta stanowi jedną z istotniejszych przyczyn (po paleniu tytoniu) ujawniania się  chorób. Tak więc jak powinno się jeść, żeby zabezpieczać się się przed nimi?
– Trzeba jadać więcej Pokarmów bogatych w błonnik. W szczególności takiej, jak: całe\\niełuskane ziarna zbóż, nasiona, jarzyny i owoce. To bardzo potrzebny składnik diety. Błonnik „wymiata” z jelit trujące, kancerogenne produkty, przyczynia się do łatwego przesuwania się jedzenia przez jelita, w wyniku czego minimalizuje się czas kontaktu szkodliwych produktów rozpadu ze kosmkami jelitowymi. To musi pamiętać każdy, kto stosuje zdrowe odżywianie i indywidualne diety. To może powodować istotne zagrożenia zdrowotne.
– Należy jadać więcej żywności z istotną zawartością witamin, a przede wszystkim witaminy A, C, E a także z grupy B. To jest też zdrowa żywność i dieta jej wymaga. Zdrowe odżywianie wymaga brania tego pod uwagę na te elementy.
– Zdrowe odżywianie to spożywanie także takich produktów jak: marchew, pomidorki, szpinak, brukselka, sałata, natka pietruszki, szczypiorek, koperek, czyli jarzyny pomarańczowo-żółte i ciemnozielone. Ponadto, zawierają dużo witaminy A: tran, rybie wątróbki, i inne ich podroby. To też może być zdrowa żywność.
– Jadać większe ilości określanej jako żywność ekologiczna i zdrowa żywność, czyli pozbawionej konserwantów, barwników i wytwarzanych organicznymi sposobami.
– Koniecznie staraj się dostarczać organizmowi składników mających w składzie dużo witaminy C. Tego potrzebuje zdrowy styl życia. Bogate w tę witaminę są jarzyny głównie cytrusy, zielona papryka, owoce róży.
Zdrowe odżywianie to przede wszystkim zdrowa żywność. Trzeba jadać dużo warzyw kapustnych, potrzebuje tego każda dieta. Zdrowa żywność to także: dobrze znany kalafior, szparagi, czerwona kapusta, czy tzw. „modra” – w formie surówek i sałatek.
– Absolutnie nie stroń odtłuszczy! One są nam do życia niezbędne. Najgorsze tłuszcze to te z supermarketu – oleje roślinne i szkodliwe tłuszcze domieszkowane do miksów masłowych i używane w produkcji margaryny i masła roślinnego. Zdrowy styl życia to nie z tymi elementami diety. Dieta w której są używane te składniki sprzyjają bowiem powstawaniu m.in. miażdżycy, raka piersi, jelita grubego i prostaty. Nade wszystko należy unikać smażenia i pieczenia w olejach szczególnie tych reklamowanych. Dobrze ustawiona dieta to wszak podstawa zdrowia. Ustaw więc dobrze swoją.

This entry was posted in Zdrowie and tagged dieta, diety, zdrowa żywność, zdrowe odżywianie, zdrowy styl życia. Bookmark the permalink.

Kliknij

Comments are closed.