Antybiotyk i co potem?

antybiotyk Bezwzględnie, z całą pewnością o antybiotykach da się napisać całkiem sporo. Niestety, nie aż tak dużo dobrego. O ile nie ulega żadnych wątpliwości, że antybiotyki uratowały życie wielu ludziom, to jest równie oczywiste, antybiotyki mają działanie negatywne i to niestety im więcej stosowane tym bardziej szkodliwe jest ich działanie. Nazbyt rzadko jeszcze stosuje się dzisiaj działania osłonowe przy antybiotykach i całkiem niewielka jest wiedza jak wzmacniać system immunologiczny po antybiotykach. Tymczasem odbudowa flory bakteryjnej po antybiotyku to jeden z kluczowych elementów do poprawy zdrowia i unikania ponownych infekcji i zakażeń. Z pewnością jest to bardzo istotna kwestia. Preparaty te aktualnie przepisywane powszechnie w bardzo dużych ilościach przez medyków są coraz mniej skuteczne, gdyż bakterie coraz bardziej i łatwiej stają się odporne na antybiotyki. Niestety,  wiele osób usiłuje także stosować antybiotyk na przeziębienie. Nierzadko zdarza się przyjmować antybiotyk alkohol spożywając także. To wszystko powoduje, że bakterie w coraz bardziej stają się odporne na te preparaty i leczenie antybiotykami jest coraz trudniejsze i mniej skuteczne.
Niezależnie od tego doktorzy stale ordynują pacjentom w ogromnych ilości antybiotyki na leczenie gardła, na trądzik na zapalenie płuc. No i także antybiotyki w ciąży to wcale nie jest takie rzadkie. Za tym wszystkim niewątpliwie kryją się wielkie pieniądze i (celowe) dezinformowanie ludzi. Wytwórcy medykamentów, sprzedający, zarządy firm farmaceutycznych są rozliczani za zysk, a nie za poprawę zdrowia społeczeństwa. Oznacza to, że ty sam/-a/ musisz dbać o odpowiednią wiedzę i swoje zdrowie, bo nikt inny tego nie za ciebie nie będzie robił. Może więc też warto sprawdzić co można zastosować zamiast antybiotyków, i jakie działania trzeba podejmować gdy już przyjmie się antybiotyk. Zapewne warto natomiast mieć świadomość, że leki bez recepty, a także suplementy diety mogą  podobne, a może nawet lepsze efekty i z całą pewnością warto wypróbować je w praktyce, jakoże zwykle nie dają one skutków ubocznych, nie są szkodliwe dla naszych dobrych bakterii, nie powodują wzrostu grzybów a przede wszystkim zarazki nie potrafią się na nie uodpornić na antybiotyk. Coraz częściej także wśród tzw. przedstawicieli służby zdrowia, ale także i zwykłych ludzi obserwujemy postawę całkowitej rezygnacji z leczenia antybiotykami. Coś w tym musi być i z czegoś się to bierze …

This entry was posted in Zdrowie and tagged antybiotyk, antybiotyki, prebiotyk, probiotyk, synbiotyk. Bookmark the permalink.

Kliknij

One Response to Antybiotyk i co potem?

  1. Pingback: Antybiotyk i co?